Marketing Internetowy

Reklama Gmail

Reklama Gmail

W obecnych czasach posiadanie własnej poczty elektronicznej to konieczność. Na każdym kroku natknąć możemy się na prośbę o podanie naszej skrzynki e-mailowej. Udostępnienie adresu mailowego ułatwia korzystanie z serwisów społecznościowych, sklepów internetowych, aplikacji. Poczta elektroniczna wymagana jest także gdy staramy się o pracę,  udajemy do urzędu i w wielu innych sytuacjach czekających na nas w codziennym życiu.

E-mail to także świetne miejsce, w które dostarczane mogą być spersonalizowane przekazy reklamowe. Jedną z najpopularniejszych poczt elektronicznych, które wykorzystywane są do tego typu marketingu jest Gmail – obecnie najpopularniejsza poczta na świecie.

Możliwości reklamy Gmail

Promowane wiadomości w przypadku e-mailowym wyświetlają się na w górnej części skrzynki odbiorczej, dlatego nie wpływają na przejrzystość w interfejsie pocztowym. Przekazy reklamowe tworzone na potrzeby marketingu w poczcie elektronicznej możemy dopasować odpowiednio do naszych odbiorców. Google pozwala kierować reklamy na konkretnych użytkowników. W ten sposób możemy dotrzeć do potencjalnych klientów z jeszcze większą precyzją. Istnieje możliwość dostarczenia przekazu reklamowego do odbiorców o:

  • podobnych zainteresowaniach,
  • określonych danych demograficznych,
  • zdarzeń z życia.

Oferty możemy kierować także na listę, na słowa kluczowe lub do osób które wcześniej zainteresowały się produktami.

Przekazy reklamowe są w pełni dostosowane do urządzeń mobilnych, dlatego nie musimy się martwić o przejrzystość i estetykę.

Reklamy w Gmailu są różnorodne, a ich wygląd zależy od nas. Potencjalni klienci mogą obejrzeć wideo, uzupełnić formularz, odwiedzić stronę. Użytkownicy smartfonów spotkają się opcją połączenia telefonicznego.

W przypadku marketingu e-mailowego  opłaty naliczane są tylko i wyłącznie w przypadku rozwinięcia reklamy.

Różnorodność kanałów to klucz do osiągnięcia sukcesu, dlatego warto wykorzystywać pocztę Gmail do celów reklamowych.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest