Aktualności Google Marketing Internetowy

Reklamy displayowe – Google zmienia ich wygląd

Reklamy displayowe - Google zmienia ich wygląd

Dodaj własne logo – nowość od Google

20 Sierpnia firma z Doliny Krzemowej poinformowała o aktualizacji formy elastycznych reklam displayowych. Od teraz na naszych ekranach oprócz samego tekstu pojawiać będzie się mogło logo firmy. Google postanowiło dodać ten element, aby umożliwić markom jeszcze lepszą promocję. Ekspozycja własnego logotypu firmy będzie oddziaływać na odbiorców, co zwiększyć może efektywność reklam displayowych. O przesłaniu loga do zasobów decydować będzie osoba zarządzająca daną reklamą, ponieważ nie jest to warunek konieczny, aby wyświetlać nasz przekaz promocyjny.

 

Twórz lepsze wizualnie reklamy displayowe

Oprócz możliwości dodania własnego loga, Google ulepszyło wygląd elastycznych reklam displayowych. Wprowadzono nową czcionkę oraz odświeżony, zaokrąglony przycisk CTA.

Aktualizacja Google ulepszy także wizualny aspekt reklam. Kolorystyka tworzonych komunikatów dopasowana będzie na podstawie grafik, które przesłałeś do Google Ads. System dobierze kolor tekstu oraz przycisku CTA, aby efekt wizualny całej reklamy był jak najlepszy. W ten sposób elastyczne reklamy displayowe wyglądać będą profesjonalnie, niczym te tworzone przez najlepszych grafików komputerowych.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest