Aktualności

Facebook faworyzuje Live Video

Nowe funkcje dla biznesu na Facebook'u!

W ostatnim czasie nie ustaje szum wokół Facebook’a. Serwis prężnie się rozwija i co chwilę wprowadza nowe udogodnienia. Jakiś czas temu informowaliśmy o wprowadzeniu opcji Live Video, która umożliwia prowadzenia transmisji video na żywo. Co ciekawe, okazuje się, iż Facebook faworyzuje tego typu transmisje i umieszcza je wyżej w news feedzie. Co za tym idzie, zwykłe nagrania video nie docierają do tak dużej liczby odbiorców, jak przed zmianą algorytmu.

Transmisja video na żywo Facebook

Popularyzacja Live Video

Facebook stara się spopularyzować transmisje video na żywo i wyprzeć z rynku konkurenta, którym jest Periscope. Specjaliści serwisu społecznościowego podkreślają, iż transmisje będą utrzymywały najwyższe pozycje w news feedzie do momentu zakończenia transmisji. Następnie stracą swoją moc i spadną na dalsze miejsca.

Facebook tłumaczy zmiany tym, iż według badań, użytkownicy spędzają aż trzykrotnie więcej czasu na oglądaniu live streamingu, niż na nagranych wcześniej filmach.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest