Aktualności Google Ads Marketing Internetowy

Video Kampania w nowym Google Ads

Video Kampania w nowym Google Ads

Platforma Google Ads to potężne narzędzie reklamowe, dzięki któremu tysiące przedsiębiorstw odniosło ogromny sukces marketingowy. Umiejętność dostosowania przekazu promocyjnego do oczekiwań klientów to wielka sztuka. Czasem, aby podkreślić wyjątkowość produktu nie wystarczą jednak słowa lub perfekcyjnie dopasowany baner. Czasem trzeba sięgnąć po coś oddziaływującego na wyobraźnię – reklamę wideo.

W Google Ads możemy w prosty sposób wyświetlać nasze filmy promocyjne, a w konsekwencji zdobywać serca klientów.

Możliwości Wideo Kampanii Google

Nowa wersja Google Ads daje nam szeroki wachlarz możliwości z zakresu zarządzania reklamami wideo. Możemy w łatwy sposób określić format naszej reklamy.

Opcja TrueView In-Stream pozwala na wyświetlanie wideo na platformie Youtube; przed filmami, w czasie trwania, a także po zakończeniu. Ponadto wideo wyświetlać będzie się w takich miejscach sieci reklamowej Google jak witryny, gry, a nawet aplikacje.

Kolejną opcją wyświetlania jest reklama Out-Stream. Z nią pojawisz się będziesz na stronach partnerskich. Musisz jednak pamiętać, że ta możliwość dostępna jest na smartfony i tablety.

Wideo TrueView Discovery ukażą się wyłącznie w serwisie Youtube, tam gdzie internauci stykają się z różnego rodzaju treściami.

Wideo reklamy mogą wyświetlać się także w przerywniku. Co to oznacza? Ta opcja umożliwia prezentowanie maksymalnie 6 sekundowych reklam, które mają zakotwiczyć się w umyśle odbiorcy. Pominięcie tej formy jest niemożliwe.

Nowa platforma Google Ads umożliwia znacznie sprawniejsze zarządzanie swoimi reklamami wideo. Cały interfejs jest o wiele bardziej przejrzystszy i dostarcza nam większej ilości danych dotyczących kampanii i jej efektywności. Poruszanie po interfejsie odbywa się intuicyjnie, dlatego zarządzanie nie będzie stanowiło problemów dla laika i doświadczonego specjalisty Ads.

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".