Aktualności

HTTPS potrzebny do ochrony poufnych informacji od 2017

Google Chrome - Przeglądarka

Google ostrzega właścicieli stron, że z końcem stycznia 2017 Chrome będzie oznaczać strony, które nie mają HTTPS, a zawierają poufne informacje jako niebezpieczne. Jeśli na którejkolwiek podstronie Twojej strony zawarte są informacje na temat haseł lub kart kredytowych – cała strona zostanie oznaczona jako niebezpieczna dla użytkownika.

Zatem HTTPS jest potrzebny stronie, aby została oznaczona jako bezpieczna, nawet jeśli tylko jedna podstrona zawiera dane personalne. Bez HTTPS poufne informacje mogą zostać skradzione, dlatego Google opowiadało się za używaniem tego portu także podczas kampanii #NoHacked.

Czy HTTPS powinno od teraz być priorytetem dla koncernów?

Fakt, że ponad 50% użytkowników korzysta właśnie z przeglądarki Chrome oznacza, że ta część użytkowników nie będzie mogła odwiedzić strony, która została uznana jako niebezpieczna przez Chrome – co wydaje się dość przekonujące.

Aktywowanie HTTPS na Twojej stronie jest ważne, natomiast jeśli na Twojej stronie zawarte są informacje na temat płatności, haseł lub innych danych personalnych, HTTPS jest niezbędny!

Pospiesz się, masz czas do końca stycznia!

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest