Aktualności

Facebook niczym Periscope

Nowe funkcje dla biznesu na Facebook'u!

Facebook nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne zmiany. Kilka dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu systemu reakcji, który będzie największą dotychczasową zmianą w serwisie Mark’a Zuckerberga. Kolejną nowością w popularnym serwisie społecznościowym będzie opcja Live Video, czyli możliwość prowadzenia tzw. live streamingu (transmisji video na żywo).

W tym obszarze króluje coraz popularniejszy Periscope, który gromadzi spore rzesze ludzi publikujących transmisje z różnego rodzaju konferencji, szkoleń, czy wywiadów. Facebook dotychczas udostępniał tę opcję tylko użytkownikom ze statusem osoby publicznej, lecz już wkrótce każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Facebook Live Video

Jak wygląda transmisja video?

Do transmisji video potrzebujemy smartfona, bądź tabletu. W pierwszej kolejności opcja będzie dostępna tylko dla urządzeń z systemem iOS, lecz prace nad wersją dla urządzeń z Androidem już trwają. Nasze nagrania publikowane będą w kanale aktualności, tak jak każdy post. Będziemy mieli możliwość wybrania konkretnej grupę odbiorców, bądź udostępnienia transmisji wszystkim osobom. W trakcie nagrywania na ekranie pojawi się nam informacja o liczbie oglądających oraz komentarze.

Na koniec transmisji będziemy mogli zdecydować, czy chcemy zapisać transmisję, jako nagranie do odtworzenia, czy może kasujemy je bezpowrotnie. Nasi oglądający będą mogli subskrybować nasz kanał, by w przyszłości otrzymywać informacje o kolejnych transmisjach.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest