Narzędzia Organizacja Pracy Testy

Twoja księgowość zawsze z Tobą – gdziekolwiek jesteś

wFirma - Księgowość Twojej firmy

Dynamiczny rozwój najnowszych technologii powoduje, że coraz więcej usług, które jeszcze niedawno były świadczone wyłącznie w tradycyjny sposób („face to face”), przechodzi do sieci. Trend nie ominął księgowości – ta internetowa stała się ostatnimi czasy bardzo modna. Z czego wynika jej sukces? Jakie są jej najważniejsze funkcje i zalety? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać na podstawie analizy jednego z najpopularniejszych narzędzi do elektronicznej księgowości – wFirma.pl.

Dla kogo księgowość w sieci?

Założeniem aplikacji wFirma.pl jest przeniesienie wszelkich operacji księgowych do sieci. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do swojej dokumentacji z każdego komputera – wystarczy się zalogować z dowolnego miejsca na Ziemi i można zarządzać księgowością. Narzędzie jest stworzone przede wszystkim z myślą o mikro- i małych przedsiębiorstwach, które szukają tańszej alternatywy dla tradycyjnych usług księgowych. Aplikacja wFirma.pl pozwala samodzielne księgować i tworzy automatyczny obieg dokumentacji finansowo-podatkowej w firmie.

Księgowość online

Pełna księgowość online

Podstawową funkcją księgowości internetowej jest fakturowanie. Mnogość dostępnych szablonów (wszystkie rodzaje faktur: VAT, bez VAT, VAT marża, korygująca itd.) wraz z opcją ich edycji pozwala na personalizację wyglądu dokumentów sprzedażowych. Niewątpliwą zaletą są faktury cykliczne, wystawiane automatycznie przez system w określonych przez użytkownika odstępach czasowych. Ewidencjonować można też wydatki. Korzystając ze zgromadzonych danych, system księgowości internetowej potrafi automatycznie obliczyć należny podatek VAT czy podatek dochodowy. Również przedsiębiorcy, którzy prowadzą różnego rodzaju księgi, ewidencje i rejestry (Księga Przychodów i Rozchodów, ewidencja przebiegu pojazdów, rejestr środków trwałych itd.), mogą przenieść je do internetu za sprawą księgowości online.

Z myślą o firmach zajmujących się handlem przygotowano moduł magazynu – przeznaczony do kompleksowego zarządzania stanami magazynowymi, zamówieniami dla dostawców i wystawiania dokumentów magazynowych. Z kolei system CRM, wyposażony w bazy klientów i zaawansowany terminarz, służy do sprawnej obsługi relacji z kontrahentami i klientami. Inny moduł, ważny z księgowego punktu widzenia, to Kadry i płace, czyli wsparcie w rozliczeniach z pracownikami. Tym, co okazuje się szczególne przydatne w kontekście osiągania celów biznesowych firmy, jest natomiast rozbudowany moduł analiz. Ilość i różnorodność dostępnych w nim informacji oraz czytelny sposób ich przedstawienia robią wrażenie oraz dają szanse na dokładną kontrolę przychodów, obrotów, zysków, wynagrodzeń i innych podstawowych danych finansowo-księgowych.

Księgowość Twojej firmy - wFirma

Automatyzacje i integracje

Co istotne, wszystkie moduły zawarte w wFirma.pl są w pełni zintegrowane, więc zapewniają bardzo sprawny i szybki obieg dokumentacji księgowej. Kiedy dana operacja zostaje wykonana w jednym module, automatycznie uwzględnia się ją we wszystkich innych, z którymi jest powiązana. Przykładowo: wystawienie faktury automatycznie powiększa należny podatek, a sprzedany produkt samoistnie znika z magazynu. Nie trzeba zatem każdej operacji wykonywać osobno, co gwarantuje znaczną oszczędność czasu. Przedsiębiorcom zajmującym się handlem w internecie księgowość online oferuje zaś integrację z wieloma popularnymi aplikacjami e-commerce, takimi jak Allegro, e-sklepy (Shoper, Magento, RedCart, IAI-Shop) czy płatności internetowe.

Obsługa

Księgowość online proponowana przez wFirma.pl zapewnia bezpieczny dostęp do pełnej dokumentacji firmowej, w tym do wielu szczegółowych i specjalistycznych operacji. Jednak pomimo rozbudowanej funkcjonalności i mnogości opcji obsługa jest wręcz intuicyjna. Jasny podział na moduły, schludny layout i czytelne rozmieszczenie funkcji zapewniają bezproblemową obsługę nawet osobom początkującym. Nie zmienia to faktu, że aby samodzielnie prowadzić księgowość za pomocą aplikacji online, trzeba mieć pojęcie o przepisach prawa i rachunkowości. Na szczęście w razie jakichkolwiek problemów wFirma.pl gwarantuje natychmiastowe wsparcie konsultantów, którzy rzeczywiście działają bardzo efektywnie. Odpowiedzi są wysyłane po krótkim czasie, a co najważniejsze – ich treść jest przydatna i pozwala na rozwiązanie problemu.

Pakiety

W aplikacji wFirma.pl księgowość internetowa jest dostępna w następujących pakietach:

  • początkowy – najmniej rozbudowany, wyłącznie najbardziej podstawowe funkcje (fakturowanie + CRM + miniwindykacja), od 8,33 zł miesięcznie;
  • podstawowy – podstawowe funkcje + magazyn, od 33,33 zł miesięcznie;
  • optymalny – funkcje podstawowe (bez magazynu) + kadry i płace + wsparcie techniczne + kasa/bank + pełna windykacja + indywidualne doradztwo księgowe i kadrowe, od 33,33 zł miesięcznie;
  • rozbudowany – funkcje z pakietu optymalnego + magazyn, od 58,33 zł miesięcznie.

O Autorze

Marcin Atamańczuk

Od 10 lat doradzam małym i średnim firmom jak najlepiej wydać pieniądze na marketing internetowy.
Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem marketingu w wyszukiwarkach i promuję produkty Google. Robię to jednak z głębokim przekonaniem, że ruch z wyszukiwarek to najlepsza forma ruchu, która powinna być postawą Twojej aktywności w Internecie.

Jestem też orędownikiem analityki internetowej jako podstawowego narzędzia w procesach decyzyjnych w każdej firmie. Jeśli nie wdrożyłeś analityki (wdrożyłeś to nie znaczy tylko zainstalowałeś Google Analytics) do swojego serwisu, to każdego dnia tracisz pieniądze.

Lubię też dzielić się wiedzą, a uczenie innych sprawia mi wielką frajdę. Obecnie wykładam marketing internetowy na Uniwersytecie Opolskim.