Aktualności eBiznes Marketing Internetowy

E-commerce, czyli łatwe zakupy z własnego domu

Szybki rozwój nowych technologii, szeroko dostępny internet, a także czasy pandemii mocno wpłynęły na rozwój e-commerce na całym świecie. Zmiany te można dostrzec również na polskim rynku. Sklepy internetowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, a tym samym mocno się rozwinęły. Mowa tu zarówno o e-sklepach, które posiadają swoje stacjonarne odpowiedniki, jak i o sklepach wyłącznie prowadzonych za pośrednictwem sieci. Pytanie brzmi jednak, dlaczego e-commerce stał się aż tak pożądany, czy w istocie jest lepszy niż sklepy tradycyjne, a także czy każdy może otworzyć swój sklep w internecie? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Dlaczego e-commerce jest tak popularny?

Zgodnie z wyliczeniami Google, ludzie kupują w internecie ponad miliard razy dziennie! Jeśli natomiast chodzi o Polskę, w sieci dostępnych jest wiele raportów, które potwierdzają, że także w naszym kraju zakupy online stale zyskują na popularności. Wpływ na to z pewnością mają kwestie wspomniane powyżej, jednak nie są to wyłącznie aspekty, które sprawiają, że ludzie decydują się na wybór sklepów internetowych. Zaletą e-commerce z pewnością jest również oszczędność czasu – w końcu nie musimy nigdzie jechać czy iść, a zakupów dokonujemy z pozycji fotela, kanapy czy łóżka. Warto zaznaczyć, że w ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na dojazd do sklepu czy parking. Dodatkowo robiąc zakupy w e-sklepie mamy możliwość jednoczesnego wykonywania innych czynności – zakupy w niczym nas nie ograniczają. Duże znaczenie w kwestii wyboru sklepów e-commerce mają też coraz to większe ułatwienia i dostosowania sklepów do wymagań klientów. Obecnie zarówno osoby młodsze, jak i starsze coraz płynniej poruszają się w internecie, a intuicyjna obsługa sklepów ułatwia im dokonanie zakupu. Kolejnym pozytywem, który przemawia za e-sklepami jest to, że w internecie dysponujemy dużo większymi możliwościami wyboru, z kolei w tradycyjnym sklepie czy galerii handlowej jesteśmy ograniczeni wyłącznie do produktów i sklepów, które się w niej znajdują. W sieci nie ma znaczenia czy szukamy sklepu z produktami dziecięcymi, ubraniami czy różnymi akcesoriami – możemy znaleźć wszystko czego nam potrzeba.

E-commerce czy warto?

Pozostaje jeszcze kwestia tego czy e-commerce się opłaca oraz czy każdy może otworzyć sklep internetowy? W naszej opinii na obydwa te pytania odpowiedź brzmi – tak! Jednocześnie należy jednak wspomnieć, że otworzenie, a następnie prowadzenie e-sklepu wymaga pewnych umiejętności i nie koniecznie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że w sieci panuje duża konkurencja, więc dotarcie do potencjalnych klientów wymaga pracy oraz wiedzy jak to uczynić. Warto jednak zaznaczyć również to, że aktualnie dostępnych jest wiele gotowych platform, na których mamy możliwość założenia własnego sklepu, a następnie stosunkowo prosto rozpocząć sprzedaż. Co więcej, zakładając sklep internetowy możesz zawsze liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych osób, które pomogą Ci skutecznie wejść na rynek i osiągnąć zadowalające wyniki. Jeśli chcesz zacząć działać w handlu internetowym i stworzyć swój pierwszy sklep online lub już posiadasz e-sklep i chcesz zwiększyć jego możliwości – sprawdź ofertę Exelmedia! Jest to doświadczona agencja marketingu e-commerce, która służy skutecznym wsparciem w opracowaniu strategii e-commerce dla sklepów internetowych oraz prowadzeniu odpowiedniego marketingu e-commerce dla sklepów internetowych. Sprawdź, przekonaj się i wyprzedź konkurencję już na samym starcie swojej przygody z e-commerce!

Źródła:

https://blog.google/products/shopping/search-on-2021-shopping/

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".