Aktualności E-commerce Marketing Internetowy SEO Sklepy Internetowe

Reklama sklepu internetowego. Gdzie i jak się promować?

Reklama to podstawowe narzędzie, które od wieków wykorzystywane jest w handlu. Nie inaczej wygląda to w sprzedaży internetowej. Sklepy internetowe również muszą zadbać o skuteczną reklamę, która pozwoli im na maksymalizację zysków oraz pozyskanie nowych klientów. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób reklamować sklep internetowy? Sprawdźmy to!

Dlaczego warto zadbać o reklamę sklepu internetowego?

Zanim przejdziemy do sposób reklamowa sklepu online, sprawdźmy dlaczego właściwie reklama ma tak duże znaczenie? Porównajmy to do sklepu stacjonarnego. Jeśli posiadalibyśmy biznes, który w żaden sposób nie wyróżniałby się na tle innych budynków – żadnej tabliczki, szyldu, witryny wystawowej – wówczas nikt nie wiedziałby nawet, że przechodzi obok sklepu. Podobnie wygląda to w przypadku e-commerce. Internetowy sklep bez reklamy jest zupełnie niewidoczny, a co za tym idzie nie przynosi zysków i nie pozyskuje nowych klientów. To właśnie dlatego reklama sklepu internetowego ma tak ogromne znaczenie.

Jak reklamować sklep online?

W przestrzeni internetowej dostępnych jest wiele sposób reklamowania swojego biznesu. Jednym z najpopularniejszych i przynoszącym wiele korzyści są reklamy Google Ads, czyli różnorodne reklamy w wyszukiwarce Google. Według szacunków Shoper, reklamy Google Ads zapewniają aż 30% ruchu w sklepach internetowych Shoper! Warto w tym miejscu wspomnieć też o tym, jakie są rodzaje kampanii Google Ads. Wyróżniamy reklamy Google Ads Search (reklamy tekstowe), Google Ads PLA (reklamy produktowe), Google Ads Display i YouTube (reklamy graficzne i video) czy Google Ads remarketingowe (reklamy skierowane do użytkowników, którzy już wcześniej odwiedzali Twój sklep). Kolejnym sposobem na promocję sklepu online jest reklama w Social Mediach. Według raportu Shoper, reklamy sklepów internetowych Shoper w Social Mediach zapewniają 13% ruchu. Spośród najpopularniejszych obecnie reklam w mediach społecznościowych wyróżniamy Facebook Ads, Instagram Ads czy reklamy sklepów online na TikToku. Innym sposobem na skuteczną reklamę sklepu internetowego jest zadbanie o pozycjonowanie swojej strony i tworzenie wartościowych treści, dzięki którym poprawi się widoczność Twojego sklepu w wyszukiwarce.

Reklama dla sklepów internetowych – Exelmedia

Wiesz już jakie są sposoby na reklamie swojego biznesu w sieci. Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy lepiej samodzielnie zadbać o reklamę czy powierzyć to specjalistom. Oczywiście możesz spróbować w tym swoich sił, jednak stworzenie i prowadzenie dobrej, a co ważniejsze, skutecznej kampanii Google Ads czy w Social Mediach to zadanie wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Dlatego zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty! Jesteśmy Agencją Marketingu E-commerce i specjalizujemy się w pozycjonowaniu sklepów internetowych, a także prowadzimy kampanie Google Ads czy reklamy w mediach społecznościowych dla e-commerce. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dzisiaj!

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".