Aktualności

Kary ręczne dla stron mobilnych

Konwertuj kolory w wyszukiwarce Google

Google poinformowało o wprowadzeniu kar ręcznych dla serwisów mobilnych za przekierowania do innych witryn, niepowiązanych z główną stroną.

Przekierowania są często stosowane do przedstawiania różnych wersji strony na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Coraz częściej sposób ten jest nadużywany i strony przekierowują do witryn zewnętrznych, co teraz będzie skutkowało nałożeniem kary ręcznej przez pracowników Google. Zatem oczywiste jest, iż Google nie będzie karało za przekierowanie typu domena.pl na m.domena.pl, które ma na celu przeniesienie użytkownika na odpowiednio przygotowaną stronę.

Jak wykryć nieprawidłowe przekierowania?

Google zdaje sobie sprawę, iż często nieprawidłowe przekierowania nie były zamierzone, dlatego przedstawiło, w jaki sposób można wykryć nieprawidłowości.

  • Korzystając z urządzenia mobilnego należy wejść na podstrony z wyników wyszukiwania i zaobserwować pod jaką domenę zostaniemy przekierowani.
  • Na powiązanym z daną witryną koncie Google Search Console należy sprawdzić komunikaty z zakładki „Problemy dotyczące bezpieczeństwa”, w której możemy znaleźć informacje o ewentualnym włamaniu.
  • Zwracać szczególną uwagę na komunikaty użytkowników dotyczące działania naszej strony.
  • Należy sprawdzić skrypty dostarczane z zewnątrz od naszych partnerów oraz doinstalowane wtyczki.

Dotychczas kary ręczne były stosowane głównie przy stronach dedykowanych pod urządzenia desktopowe, jednak wraz z najnowszymi zmianami pod lupę zostaną wzięte również witryny przygotowane pod mobilne urządzenia.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest