Aktualności Google

SMS od Google Moja Firma

Sms od Google Moja Firma

W dzisiejszych czasach klienci coraz częściej sięgają w przestrzeń internetową, jeżeli chcą znaleźć określone produkty lub usługi. Nie ma w tym nic zaskakującego. Internet w mgnieniu oka dostarcza nam określonych informacji i sprawia, że z mnogości ofert możemy wybrać tą najbardziej dla nich odpowiednią. Prowadząc przedsiębiorstwo ważne jest, aby zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni internetowej. Warto zadbać o profesjonalną stronę internetową, która prezentować będzie odwiedzającym zakres Twoich usług. Jeżeli masz ograniczony budżet i nie możesz pozwolić sobie na indywidualną witrynę WWW, świetnym rozwiązaniem będzie wizytówka Google Moja Firma. To bezpłatne rozwiązanie od potentata z Doliny Krzemowej wykorzystywane jest przez tysiące przedsiębiorstw, a wszystko dzięki szerokiej gamie możliwości. Teraz Google wprowadza nowość, która jeszcze bardziej ułatwi komunikację na linii firma-klient – Sms od Google Moja Firma.

Komunikuj się z firmą za pomocą SMS’a

Dla wielu osób rozmowy telefoniczne nie są mocną stroną. Znacznie łatwiej przychodzi im za to wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Dlatego już wkrótce dla wszystkich szukających przedsiębiorstw w wizytówce Google, dostępna będzie możliwość przesyłania i odbierania SMS’ów do, która znacznie ułatwić ma komunikację. Odpowiedź na pytania dotyczące ceny, wachlarza usług, a takżę lokalizacji wyświetli się na ekranie smartfona.

Możesz ustawić także wiadomość, która przesłana zostanie do potencjalnych klientów, gdy Ci wyślą do Ciebie SMS’a. Za każdym razem, gdy go otrzymasz zostaniesz o tym powiadomiony.

Warto pamiętać, że funkcja wiadomości tekstowych pojawi się tylko na smartfonie, w poprawnie skonfigurowanej aplikacji Google Moja Firma. Jeżeli Twoją wizytówką zarządza wiele osób, bez żadnych przeszkód będą oni mogli odpowiadać zainteresowanym.

Decydując się na uruchomienie opcji SMS należy zastanowić się czy jesteś gotowy na taką formę komunikacji z klientami. Znikome i długie odpowiedzi na zapytania będą źle odbierane przez osoby zainteresowany Twoimi usługami. Wysyłając wiadomość klienci oczekują szybkiego sprzężenia zwrotnego w postaci odpowiedzi. W przeciwnym wypadku mogą zrezygnować z prezentowanej przez Ciebie oferty.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".