Aktualności

Twitter wprowadza kolejne zmiany w serwisie

Twitter - Serwis społecznościowy

Twitter stara się nadążyć za konkurencją i oferuje swoim użytkownikom kolejne nowości. Niedawno informowaliśmy o planach wydłużenia długości tweetów do 10 tysięcy znaków. Teraz specjaliści znanego serwisu społecznościowego oferują umieszczanie animacji GIF w swoich wiadomościach oraz zmianę algorytmu wyświetlania wpisów.

Animowane GIF’y w Tweetach

Twitter idzie śladami swoich konkurentów i wprowadza gotowe animacje, które mają uświetnić wysyłane wiadomości. Podobną funkcję wprowadziły u siebie takie platformy społecznościowe jak Facebook, Instagram, czy Tinder. Dostęp do nowej funkcji otrzymali na razie tylko niektórzy użytkownicy. Nie wiadomo dokładnie kiedy opcja pojawi się u wszystkich użytkowników Twittera.

 

 

Zmiany w algorytmie wyświetlania tweetów

Użytkownicy nieprzychylnie odebrali informację o planowanych zmianach w algorytmie wyświetlania tweetów. Aktualnie wiadomości wyświetlają się chronologicznie, zaś po wprowadzeniu algorytmu to Twitter będzie decydował, jakie treści ukażą się danemu użytkownikowi. Od dawna podobny algorytm stosuje Facebook, który stara się wyświetlać swoim użytkownikom tylko te posty, które mogą ich realnie zainteresować.

Oburzeni fani Twittera przewidują upadek serwisu społecznościowego, a swój gniew wylewają w tweetach z hashtagiem #RIPTwitter. Zarzucają specjalistom Twittera chęć naśladowania Facebooka i obcinania zasięgów ich wpisom. Szef platformy – Jack Dorsey – starając się załagodzić całą sytuację opublikował informację o tym, iż w przyszłym tygodniu nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Wypowiedź została uznana za wymijającą, gdyż nie zaprzeczono planom wprowadzenia algorytmu w przyszłości.

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest