Aktualności

Google wprowadza ostrzeżenie w wynikach wyszukiwania

Konwertuj kolory w wyszukiwarce Google

Od kilku dni Google emituje właścicielom stron internetowych nowe ostrzeżenie. Wprost w wynikach wyszukania ukazuje się informacja o braku dostosowania witryny pod urządzenia mobilne. Ostrzeżenia mają ponaglić właścicieli stron do wprowadzenia zmian jeszcze przed aktualizacją algorytmu, który ma wzmocnić pozycje witryn dostosowanych pod mobile.

Google - Ostrzeżenie o mobile-friendly

Brak wersji mobilnej stron www

Ostrzeżenie informujące o braku wersji mobilnej pojawia się tylko i wyłącznie właścicielom witryn, reszta użytkowników widzi normalną wersję wyników wyszukiwania. Co ciekawe, informacja pojawia się miesiąc przed planowaną aktualizacją algorytmu związanego z mobilnością stron www. Nowa wersja algorytmu ma wzmocnić pozycje stron posiadających wersje mobilne, bądź tzw. Responsive Web Design, czyli dostosowywanie się stron do rozdzielczości ekranu użytkownika.

Wprowadzenie algorytmu ma nastąpić na początku maja tego roku. Jeśli chcesz sprawdzić swoją stronę www pod kątem zgodności z urządzeniami mobilnymi możesz skorzystać z przygotowanego narzędzia, które przeprowadzi test mobile-friendly.

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".