Aktualności

Google przygotował nowe wersje narzędzi do testowania stron

Wyszukiwarka Google

Google przygotował nowe wersje swoich znanych narzędzi – narzędzia do testowania optymalizacji pod kątem urządzeń mobilnych oraz do testowania danych strukturalnych. Narzędzia są jeszcze w fazie testów, lecz zostały już udostępnione wszystkim użytkownikom. Na pierwszy rzut oka widzimy, że mocnego odświeżenia doczekał się design narzędzi.

Google - Narzędzie do testowania optymalizacji pod kątem urządzeń mobilnych

Testowanie optymalizacji mobilnej oraz danych strukturalnych

Nowe wersje narzędzi zaskakują swoją prostotą. Po przejściu przez zabezpieczenie antyspamowe od razu mamy możliwość wprowadzenia adresu naszej strony i wykonania testu. W przypadku testera mobilnych wersji stron po otrzymaniu wyniku ukazują nam się dalsze kroki, które możemy wykonać w celu dokładnego sprawdzenia naszej witryny. Z dodatkowych treści dowiemy się, jak powinna zostać zbudowana strona, aby była przyjazna dla użytkowników urządzeń mobilnych oraz zadać pytanie na grupie dyskusyjnej w razie ewentualnych wątpliwości.

W przypadku narzędzia do testowania danych strukturalnych mamy możliwość testu strony, bądź jedynie fragmentu kodu. W lewej części ekranu ujrzymy sprawdzany kod, zaś po prawej znalezione dane strukturalne wraz z analizą. Narzędzie określi nam, w którym miejscu znajdują się błędy, dzięki czemu będziemy mogli poprawić dany fragment kodu i przetestować stronę ponownie.

Zalecamy zapoznanie się z narzędziami i przetestowanie swoich stron internetowych. Nie jest tajemnicą, że dostosowanie stron do urządzeń mobilnych jest jednym z czynników, który Google bierze pod uwagę w trakcie ustalania pozycji w wynikach wyszukiwania. Zaś dane strukturalne pozwalają nam na wyświetlanie w wyszukiwarce większej ilości danych np. ceny, czy oceny produktów.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".