Google Marketing Internetowy Wyszukiwarki Internetowe

Jak szukać z wyszukiwarką Google?

Każdy z nas potrafi uruchomić wyszukiwarkę Google, wpisać interesującą frazę i uzyskać wynik wyszukiwania. Ale czy wiesz, że znając parę podstawowych trików możesz w lepszy i prostszy sposób dotrzeć do interesujących Ciebie informacji?

Każdy z nas potrafi uruchomić wyszukiwarkę Google, wpisać interesującą frazę i uzyskać wynik wyszukiwania. Ale czy wiesz, że znając parę podstawowych trików możesz w lepszy i prostszy sposób dotrzeć do interesujących Ciebie informacji?

W poniższym artykule przybliżymy tzw. „operatory wyszukiwania” – bez obaw, brzmi groźnie, ale jest bardzo proste w użyciu! Operatorów wyszukiwania jest trochę, dla Ciebie najważniejsze będą:

  • operator +
  • operator –
  • operator ” „
  • operator filetype
  • operator related

Operator +

Użycie operatora „+” przed frazą spowoduje, że Google na pewno wyświetli wszystkie strony zawierające tę frazę, np. wpisanie w wyszukiwarkę wyrażenia: apartamenty świnoujście +blisko morza, spowoduje wyświetlenie wyników stron zawierających koniecznie frazę „blisko morza”. Więc jeśli szukasz apartamentów w Świonujściu blisko morza to będzie to dobry trop.

Operator –

Użycie operatora „-” przed frazą spowoduje, że Google na pewno nie wyświetli stron zawierających tę frazę, np. wpisanie w wyszukiwarkę wyrażenia: apartamenty świnoujście +blisko morza -hotele, spowoduje wyświetlenie wyników stron nie zawierających frazy „hotele”. Jeśli szukasz apartamentu w Świnoujściu blisko morza, a nie interesuje Cię drogi hotel to możesz używać podobnego zapytania.

Operator „”

Użycie operatora „” między co najmniej 2 frazami spowoduje, że Google wyświetli tylko takie wyniki, które zawierają dokładną frazę, np. wpisanie w wyszukiwarkę wyrażenia: „firmy budowlane opole”, spowoduje zazwyczaj wyświetlenie bardziej dokładnych wyników niż wpisanie tego samego wyrażenia bez cudzysłowu.

Operator filetype

Użycie operatora filetype pomoże w odnalezieniu interesującego Cię rodzaju plików w Internecie, np. wpisanie w wyszukiwarkę wyrażenia: prezydencja polski filetype:pdf, spowoduje wyświetlenie wyników wyszukiwania tylko dla dokumentów zapisanych w plikach pdf.

Operator related

Użycie operatora related pomoże w odnalezieniu podobnych tematycznie stron w Internecie, np. wpisanie w wyszukiwarkę wyrażenia: related:www.opole.pl, spowoduje wyświetlenie podobnych tematycznie stron internetowych do strony www.opole.pl.

Pamiętajcie, że zapytania do wyszukiwarki Google można dowolnie rozbudowywać i łączyć, zachęcamy do eksperymentowania.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".