Aktualności Google Wyszukiwarki Internetowe

Mobile-first indexing

Mobile-first indexing

Ile razy zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy szukając informacji na swoim smartfonie, w wynikach wyszukiwania pojawiała się strona w wersji nieprzystosowanej na urządzenia mobile? Witryny w wersji nie responsywnej, są zmorą użytkowników telefonów, bądź tabletów. Przybliżanie, ciężkie do kliknięcia przyciski, słaba widoczność – to cechy określające strony mające na bakier z mobilnością. Od teraz korzystając z wyszukiwarki Google na urządzenia przenośne pozbędziesz się ciężkich do odczytu i obsługi stron. Wszystko za sprawą nowego indeksowania Google – Mobile-first indexing.

Czym jest Mobile-first indexing?

Nowe indeksowanie wprowadzone przez firmę z Doliny Krzemowej to duże ułatwienie dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Teraz w wyszukiwarce na ekranie telefon bądz tabletu pojawiać będa się strony które zostały zoptymalizowane pod kątem mobile. Takie witryny będą wyświetlać się wyżej w wynikach organicznych. Wyszukiwania pochodzące z urządzeń mobilnych nie będą miały jednak znaczącej przewagi nad treściami przeznaczonymi na komputery stacjonarne czy laptopy.

Indeksowanie pod kątem mobilnym to ukłon w stronę osób korzystających z innych urządzeń niż komputery. Zadbanie o wersję responsywną strony internetowej może znacząco pomóc Twojej witrynie znaleźć się wyżej w wyszukiwarce. Osiągnięcie wysokich pozycji może bezpośrednio wpłynąć na klikalność linku. Prawdopodobieństwo pozyskania osób zainteresowanych Twoimi usługami może znacząco się zwiększyć.

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest