Aktualności Social Media Marketing

Nowe Youtube Ads

Nowe Youtube Ads

Ile razy szukając Twojego ulubionego filmu na Youtubie, jego wyświetlenie poprzedzone było reklamą, której nie można było pominąć? Zapewne zdarzyło się to wiele razy, a Ty w zależności od nastawienia nerwowo próbowałeś nacisnąć przycisk “Pomiń” lub oglądałeś z zaciekawieniem. Google planuje wprowadzić format reklamowy, który może zirytować jeszcze większą ilość osób.

Jak wyglądać będą nowe Youtube Ads?

Już niedługo na ekranach naszych monitorów mają pojawić się reklamy pełnoekranowe, które uruchamiane będą automatycznie w czasie oglądanie filmów. Dodatkowym elementem mają stać się przyciski, które zwiększą interakcję na linii firma-klient. Gdy reklama wyświetli się użytkownikom smartfonów, a pożądanym przez firmę działaniem będzie wykonanie połączenia, za pomocą jednego uderzenia w ekran dotykowy będziemy mogli zadzwonić pod wskazany numer. Dostępne mają być także inne ciekawe opcje, które jeszcze mocniej zaangażować mają odbiorców. Wszystko dziać będzie się wewnątrz reklamy bez konieczności wyłączania Youtube.

Nowe rozwiązanie testowane przez Google z całą pewnością rozzłości sporą ilość osób. Ludzie, którzy pragną pozbyć się reklam w czasie oglądania filmów, mogą zostać zmuszeni do wykupienia opcji Premium. W Polsce ten wariant ma się dopiero pojawić.

Patrząc przez pryzmat reklamodawców, nowe Youtube Ads jest szansą na zwiększenie interakcji z reklamą, co zaowocować może sukcesem i lepszą liczbą konwersji.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".