Aktualności

Nowy, darmowy program do SEO

Zmiany w indeksowaniu Google - "mobile first"

W internecie pojawił się nowy, darmowy program wspierający proces pozycjonowania stron internetowych – SeoPrzybornik. Aktualnie składa się z 24 modułów i można go zainstalować na swoim komputerze lub serwerze php. Swoją funkcjonalnością przypomina nieco ScrapeBoxa.  Oczywiście nie posiada jego pełnej funkcjonalności, jednak nie należy zapomnieć, że SeoPrzybornik to rozwiązanie całkowicie darmowe.

Monitoring strony w Google

Program oferuje kilka narzędzi służących do monitoringu stron w Google.

 • Monitoring pozycji w Google
 • Sprawdzanie, czy strona jest zaindeksowana w Google
 • Monitoring top10 Google – zwraca informacje, jakie strony znajdują się w Top10 na dane frazy. Poszczególne wynikowe adresy oddziela średnikiem, natomiast frazy oddzielone są enterem.

Do wszystkich wyżej wymienionych narzędzi monitorujących można używać swoją własną listę proxy.
Wśród narzędzi tej grupy możemy wyróżnić także Monitoring dostępności stron – na bazie listy urli program zwraca, jaki jest kod serwera – czy jest to prawidłowy kod 200, czy jednak 404 lub ten z grupy 5xx.

Seo przybornik - narzędzie seo

Scraper w Seo Przyborniku

SeoPrzybornik posiada także kilka opcji scrapowania danych z Google i z docelowych stron internetowych:

 • Scraper Url ze stron – na bazie listy adresów, pobiera informacje, jakie linki występują w danym adresie. Można filtrować dane, zawężając ich tylko do linków wychodzących.
  Aktualnie jednak narzędzie zdaje się nie współpracować ze stronami szyfrowanymi https
 • Scraper proxy – program po pobraniu źródłowej listy adresów, wyszukuje dostępną listę proxy
 • Scraper emaili ze stron
 • Scraper reklam – zwraca listę adresów url stron widocznych w reklamach Google Adwords.
 • Scraper ilości wyników w Google – dla każdej frazy daje informacje, jaka jest ilość wyników w Google na tę frazę

Działania na listach SEO

Program posiada także kilka przydatnych funkcji związanych z obsługą list: usuwanie duplikatów  i przycinanie adresów do domeny. Oprócz tego jest stanie wyświetlić także różnicę zbiorów adresów.

Checker w programie SeoPrzybornik

SeoPrzybornik jest w stanie wyświetlić linki wychodzące ze strony, da informacje o metatagach (title i description), Ponadto poinformuje o parametrach Moz dla danej strony (MozRank, PageAuthority, DomainAuthority). Wśród innych, ciekawych opcji, które posiada SeoPrzybornik, są także wyświetlanie IP serwera, na którym działa dana strona oraz dane WHOIS.

seoprzybornik-program-wspierajacy-seo

 • Mając na względzie to, że program jest darmowy i to, że oferuje dużo opcji, należy pochwalić tę aplikację. Była ona początkowo używana przez autora do swoich własnych celów pozycjonerskich, jednak ten zdecydował się udostępnić to narzędzie szerszemu gronu odbiorców, na forum Pozycjonowanie i Optymalizacja.
 • Na uwagę zasługuje możliwość zainstalowania aplikacji na własnym serwerze IP. Jednym z minusów jest to, że program zdaje się nie wspierać stron szyfrowanych – https.
 • Minusem jest także brak możliwości masowego sprawdzania whois dla domeny. Program byłby dużo lepszy, gdyby potrafił importować pliki tekstowe z frazami kluczowym i domenami oraz gdyby potrafił eksportować uzyskane przez siebie wyniki.
 • Narzędzia typu scraper reklam Adwords, mogłyby dawać pełniejszy obraz informacji, zawierający nie tylko adres url, ale także treść reklamy.

Mam nadzieję, że w przyszłych aktualizacjach ta niedogodność zostanie naprawiona. To wszystko to jednak drobne minusy, które nie powinny zaważać na ocenie programu.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest