Aktualności

Zabezpieczone strony zajmują 25% najwyższych pozycji w Google

Konwertuj kolory w wyszukiwarce Google

Według najnowszej analizy przeprowadzonej na wyszukiwarce Google, aż 25% najwyższych pozycji zajmują strony zabezpieczone protokołem HTTPS. HTTPS jest szyfrowaną wersją protokołu HTTP, która zapobiega przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych. Jest również stosowana po to, by potwierdzić autentyczność źródła danej strony internetowej.

Rośnie liczba stron korzystających z HTTPS

Liczba stron korzystających z szyfrowania znacznie wzrosła odkąd Google potwierdził, iż jednym z czynników ustalania pozycji w wynikach wyszukiwania jest korzystanie z HTTPS. Dotychczas z zabezpieczenia korzystały przede wszystkim sklepy internetowe oraz banki, lecz teraz sytuacja się zmienia. Po certyfikaty SSL coraz częściej sięgają firmy, które pobierają poprzez stronę dane osobowe swoich klientów, a także osoby, które chcą dodać swoim stronom wiarygodności.

SERP HTTPS

Analizę przeprowadzili specjaliści amerykańskiej firmy MOZ, którzy poddali testom 10-tysięcy witryn zajmujących pierwszą stronę wyników wyszukiwania Google. Badanie pokazało, iż pozycje stron, które zmieniły protokół z HTTP na HTTPS systematycznie rosną.

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".