Email Marketing

Wyłudzenia związane ze zgłoszeniami do GIODO

W ostatnim czasie coraz częstszym zjawiskiem stają się wyłudzenia za pośrednictwem wiadomości emailowych. Ofiarami spamu są osoby posiadające własne strony internetowe, na których jest możliwość dołączenia do newsletterów, czy wypełnienia formularzy kontaktowych. Co za tym idzie są to osoby zobligowane do zgłoszenia zbiorów baz danych do GIODO. Rozsyłana informacja mówi o rzekomym niedopełnieniu obowiązków względem GIODO.

Zastraszanie wysoką grzywną

Rozsyłany email zawiera informacje prawne, czy wzmiankę o wysokich grzywnach, które mają zastraszyć adresatów. Nadawca pisze o karze 200 tyś. złotych i nakłania do rozwiązania problemu poprzez dokonanie rejestracji w ciągu najbliższych 3 dni. Jeśli tego nie zrobimy zostanie złożony donos o przestępstwie oraz wszczęcie procedury kontrolnej przez GIODO. Dodatkowo wyłudzacz podaje adresy stron, które mają rozwiązać nasz problem, a tak naprawdę skorzystać z jego usług.

Co ciekawe, spam ten trafia zarówno do osób, które działają nielegalnie, jak i tych, którzy swoje bazy zgłosili w GIODO. Uczulamy przed tego typu nieuczciwymi praktykami i radzimy, by w takich przypadkach nie postępować pochopnie.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest