Aktualności

Instagram wydłuża długość filmów

Instagram - serwis społecznościowy

Serwis społecznościowy Instagram wydłuża limit długości filmów do 60-sekund. Dotychczas użytkownicy serwisu mogli wstawiać maksymalnie 15-sekundowe filmiki. Celem serwisu społecznościowego, w którym użytkownicy dzielą się przede wszystkim fotografiami jest wydłużenie czasu odwiedzin. Zwiększenie limitu długości filmów jest również sposobem na zwiększenie przewagi nad konkurencją, czyli Snapchatem, który słynie z krótkich 10-sekundowych filmów.

Wydłużenie limitów długości video na Instagramie

Wprowadzona zmiana w znanym serwisie społecznościowym podkreśla, iż video w Internecie odgrywa coraz ważniejszą rolę. Specjaliści serwisu Instagram tłumaczą swoją decyzję, tym iż zależy im, by ich użytkownicy mogli dzielić się treściami najwyższej jakości – także w formie video. Zmiany w serwisie będą wprowadzane falami – część z użytkowników już teraz może udostępniać dłuższe nagrania, zaś pozostali będą musieli poczekać nawet kilka miesięcy.

Wcześniejsze ograniczenia były tłumaczone nastawieniem serwisu na mobile. W trosce o użytkowników urządzeń mobilnych i często mocno ograniczonej szybkości łącza, stosowano dotychczas krótkie nagrania. Wraz z rozwojem mobilnego Internetu nowe zmiany nie są już problemem dla użytkowników.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest