LinkedIn niedawno uruchomiło serwis ProFinder, który ma łączyć firmy z freelancerami. Chociaż na razie funkcjonuje tylko w Stanach Zjednoczonych, to bardzo prawdopodobne jest rozszerzenie zasięgu serwisu w niedalekiej przyszłości.
Nieważne czy aktualnie pracujesz w jakiejś firmie, która potrzebujesz pomocy wolnego strzelca, czy może to właśnie Ty nim jesteś i szukasz pracy. ProFinder ma za zadanie znaleźć dla Ciebie to czego szukasz i to już po udzieleniu odpowiedzi na parę podstawowych pytań, a dokładniej ośmiu!
Serwis wystartował w październiku zeszłego roku, a już cieszy się sporym zainteresowaniem. Od tamtej pory zarejestrowało się ponad 50 tysięcy freelancerów z 140 dziedzin. Poniżej przedstawiam parę informacji, które mogą się przydać osobom zainteresowanym ProFinder’em.
Spis treści
LinkedIn ProFinder dla firm
Jeśli poszukujesz specjalisty, który pomoże przy projekcie w Twojej firmie zarejestruj się na LinkedIn ProFinder! Cały proces przebiega bardzo prosto, po rejestracji należy wybrać jedną z 14 głównych dziedzin: Design, Copywriting, Księgowość, Marketing, Prawo, Nieruchomości, Oprogramowanie, IT, Doradztwo Biznesowe, Usługi Finansowe, Coaching, Ubezpieczenia, Fotografia lub Prace Domowe.
Jeśli dajmy na to poszukujesz kogoś do pisania tekstów, wybierasz kategorię Copywriting. Następnym krokiem jest udzielenie odpowiedzi na parę prostych pytań, które mają na celu doprecyzowanie Twoich oczekiwań np. jakiego typu teksty Cię interesują? Blogowe, czy też napisanie przemówienia? Jakiej tematyki ma dotyczyć tekst? Każde kolejne pytanie zawęża i doprecyzowuje zakres Twoich poszukiwań, a jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje w wariantach odpowiedzi, serwis umożliwia samodzielne wpisanie odpowiedzi przez użytkownika w opcji „Inne”.
Po udzieleniu odpowiedzi na pytania, LinkedIn ProFinder zaproponuje Ci pięć wyników zgodnych z Twoimi wytycznymi. Twoim ostatnim zadaniem jest wybranie najbardziej odpowiadającego Ci wyniku!
LinkedIn ProFinder dla freelancerów
Jeśli jesteś wolnym strzelcem zarejestruj się na ProFinder Pros – przebieg rejestracji jest bardzo prosty i wygląda podobnie, jak opisany wyżej. Należy wybrać swoją dziedzinę i w miarę możliwości doprecyzować swoje preferencje w kolejnych etapach. Jeśli ktoś będzie poszukiwać pracownika z wymaganiami, które odpowiadają Twoim umiejętnościom, LinkedIn niezwłocznie poinformuje Cię o tym.
Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie serwisu LinkedIn ProFinder również w Polsce!