Aktualności Google Marketing Internetowy

Google aktualizuje algorytm w wyszukiwarkach

nowy algorytm google

Czy ktoś majstruje przy algorytmie Google?

Sierpień dla ludzi z branży SEO rozpoczął się bardzo interesująco. Specjaliści zza oceanu zauważyli, że niektóre strony internetowe notować zaczęły dziwne wahania pozycji. Pierwsze podejrzenia padły na Google. Wysnuto więc podejrzenia, że firma z Doliny Krzemowej pracuje nad aktualizacją algorytmu pozycjonującego strony w wyszukiwarkach. Tą informację za pomocą Twitter potwierdził pracownik Google SearchLiaison Danny Sullivan. Amerykańscy seowcy mieli rację. Wraz z początkiem sierpnia aktualizacji uległ algorytm wyszukiwarki Google.

Kto ucierpiał na aktualizacji?

Update algorytmu Google sprawił, że wiele strony które w wynikach wyszukiwania znajdowały się wysoko, znacząco obniżyło swoją pozycję. Nie warto jednak martwić się na zapas. Wszystko powinno się wkrótce ustabilizować. Specjaliści, którzy zajmują się branżą SEO spekulują, że na updacie z 1 sierpnia, stracić może dużą część stron, które nie są zoptymalizowane pod kątem mobile. Pod lupę należy wziąć także te, które zawierają małą ilość treści, a czas wczytywania strony jest stosunkowo wysoki. Warto więc zadbać o dobry jakościowo content swojej witryny. Jeżeli zauważyłeś, że Twoja strona znacząco ucierpiała w wyniku nowej aktualizacji algorytmu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Odezwij się do nas, a my pomożemy Ci wrócić na szczyt wyszukiwarki!

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest