Aktualności Marketing Internetowy Social Media Marketing

Konta użytkowników Google+ powoli znikają

google plus

Grudniowe doniesienia Google o zamknięciu portalu z plusem dla zwykłych użytkowników potwierdzają się. Internauci mają czas do 2 kwietnia. Wtedy wygasną w usłudze ich konta i rozpocznie się stopniowy proces usuwania danych.

Google nie żartowało… Serwis społeczniościowy giganta z Doliny Krzemowej powoli wygasa. A wraz z tym z horyzontu znikać będą dane i funkcje użytkowników indywidualnych.

Od początku lutego Google nie pozwala już na tworzenie profili, stron, wydarzeń i społeczności. Do wygaśnięcia Google+ znacząco przyczyniła się słaba popularność i aktywność wśród internautów.

Zadbaj o swoje dane Google+

Jeżeli zależy Ci na swoich danych powinieneś prędko o nie zadbać – masz czas tylko do końca marca. Powinieneś wiedzieć, że Twoje filmy i zdjęcia, które umieszczone zostały w archiwum albumów oraz na profilu Google+ ulegną kasacji. Pobierz materiały, aby niczego nie stracić. Nie musisz się za to martwić o kopie zapasową danych w Zdjęciach Google – to nie zostanie usunięte.

Cały proces wymazywania danych może zająć kilka miesięcy, dlatego niektóre informacje z mogą dostępne być po 2 kwietnia. Zalecamy się jednak wcześniejszą troskę o swoje materiały.

Logowanie z Google+ znika

Wiele osób do logowania się w aplikacjach i w witrynach używa przycisku “Logowanie z Google+”. W najbliższym czasie buttony stopniowo przestaną działać, co może spowodować utrudnienia dla internautów. Nie popadajcie jednak w panikę. Przycisk “Logowania z Google+” powinien zastąpić ten z nazwą “Logowanie z Google”.

Komentarze za pomocą Google+? Wycofujemy!

Szybki i prosty sposób komentowania poprzez Google+ także wygaśnie. Użytkownicy korzystający serwisu blogowego Blogger przekonali się o tym już 4 lutego. Osoby korzystające z innych witryn zostaną całkowicie pozbawieni opcji komentowania do 7 marca. Wszystkie wypowiedzi upowszczechione za pomocą serwisu społecznościowego zaczną być usuwane od 2 kwietnia.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest