Aktualności

Google testuje logowanie bez hasła

Konwertuj kolory w wyszukiwarce Google

Google testuje możliwość logowania przy użyciu smartfona zamiast podawania hasła. Najprawdopodobniej to Usługi Google Play będą podawały laptopowi dane potrzebne do synchronizacji. Celem Google’a jest zwiększenie bezpieczeństwa kont Gmail, czy YouTube.

Testy nowej funkcji Google’a

Część właścicieli telefonów z systemem Android zostało poproszonych o przetestowanie nowej opcji. Warunkiem użycia funkcji jest posiadanie w telefonie aktywnego zabezpieczenia takiego jak kod PIN, odcisku palca, bądź wzoru.

Google-bez-hasla

Mechanizm działa dwuetapowo. W przeglądarce wyświetli się liczba, zaś na telefonie otrzymamy komunikat z pytaniem czy z tego urządzenia próbujemy się zalogować do naszego konta Google’owego. Po zatwierdzeniu musimy wybrać liczbę wyświetlaną w przeglądarce, co spowoduje zalogowanie nas do konta.

Jak na razie nie wiadomo, czy z nowej funkcji będą mogli korzystać użytkownicy starszych wersji Androida. Nie podano również informacji dotyczącej wielkości grupy testerów oraz przewidywanej daty wprowadzenia funkcji na stałe.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest