Aktualności

Powstał Facebook dla przedsiębiorców i naukowców

Powstał serwis społecznościowy skierowany dla przedsiębiorców i naukowców. Portal działa analogicznie do Facebooka i nosi nazwę Inventorum. Misją serwisu jest pomoc naukowcom w komercjalizacji wyników badań i zwiększenie konkurencyjności polskich firm.

Inventorum - serwis społecznościowy dla naukowców i przedsiębiorców

Zalety Inventorum

Inventorum zostało stworzone przez ekspertów z Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI-PIB). Każdy zarejestrowany będzie otrzymywał nowości dotyczące innowacji, projektów i ekspertów, którymi jest zainteresowany.

Serwis jest narzędziem umożliwiającym kontakt między przedsiębiorcami, a naukowcami, którzy mogliby być potencjalnie zainteresowane wynikami badań naukowych. System ma pomóc ocenić naukowcom planującym pracę badawczą, czy jest zapotrzebowanie na rynku na ich projekt.

Prace nad Inventorum

Instytut tworzy bazę POL-on, która jest źródłem wiedzy o wszystkich polskich jednostkach naukowych, w tym o uczelniach. To właśnie na podstawie tych danych powstał i działa nowy serwis społecznościowy.

Prace nad Inventorum trwały 21 miesięcy. Równocześnie z pracami zespołów programistów i badaczy, przeprowadzono badania potrzeb i doświadczeń osób, które zajmują się innowacjami w firmach.

Aktualnie serwis liczy ponad 1400 użytkowników oraz niemal 2400 instytucji. Serwis znajdziemy pod adresem inventorum.opi.org.pl

 

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest