Google Wyszukiwarki Internetowe

Słowa wykluczające Ads

Slowa wykluczajace - Adwords

Reklama Google Ads to potężne narzędzie, za pomocą którego dotrzeć możemy do klientów o pożądanym przez nas profilu. Jako firma możemy trafiać do osób, które poszukują konkretnych usług lub produktów. Często bywa jednak tak, że słowa kluczowe, które umieszczamy w grupie reklam mogą być zbyt ogólne i mieć więcej niż jedno znaczenie. Aby nie ukazywać się na ekranach na konkretne wyrażenia, warto zastosować słowa wykluczające. Pomagają one z większą precyzją trafić do określonej przez nas grupy odbiorców.

O co chodzi ze słowami wykluczającymi?

Wyobraź sobie, że prowadzisz biznes i sprzedajesz aparaty fotograficzne w Warszawie. Tworzysz reklamę Google Ads i dodajesz szereg słów kluczowych. Użytkownicy szukający sklepów o podobnym profilu wpisać mogą w wyszukiwarce frazę “Aparaty warszawa”. Takich samych informacji poszukiwać mogą osoby, które chcą zaopatrzyć się w aparat słuchowy, bądź ortodontyczny. Jeżeli Twoja reklama zostanie wyświetlona w nieodpowiednim kontekście, nie zostanie kliknięta, Ty nic nie zyskasz, a CTR spadnie. Warto wykluczyć więc wyrażenia wyrażenia takie jak “aparaty ortodontyczne” oraz “aparaty słuchowe ”.

Słowa wykluczające w Google Ads mają na celu eliminację słów bądź wyrażeń, na które nie chcesz, aby Twoja reklama się wyświetlała. Znacząco ułatwia to trafienie do klienta, który szuka oferowanych przez Ciebie usług lub produktów.

Gdzie dodać słowa wykluczające?

Wykluczające słowa kluczowe dodajesz na platformie Google Ads. Aby to zrobić należy wejść w sekcję słowa kluczowe, a następnie w wykluczające słowa kluczowe. Mamy tam możliwość dodawania słów, których chcemy się pozbyć na poziomie całej kampanii jak i grupy reklam.

Dla użytkowników, którzy nie chcą ciągle wpisywać nowy słów wykluczających, Google udostępniło możliwość tworzenia listy, która łatwo mozna uzupełniać i importować do konkretnej kampanii lub grupy reklam.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest