Marketing Internetowy

WiFi Marketing

wifi marketing

Ile razy zdarzyło Ci się wychodząc do restauracji, pubu lub innego miejsca zapytać obsługi, bądź samemu poszukać hasła dostępu do sieci Wi-Fi? Założe się, że wielokrotnie tego doświadczyłeś! Żyjemy w czasach, w których smartfony odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu społeczeństwa, a ciągły dostęp do internetu jest na porządku dziennym. Wiele osób korzysta z pakietów internetowych, ale te z reguły są dodatkowo płatne. Nic więc dziwnego, że spotykając się ze znajomymi chcemy podłączyć się do bezprzewodowej sieci, aby móc pokazać im filmy, udostępnić posty i publikować zdjęcia. Społeczeństwo coraz częściej skłonne jest unikać miejsc pozbawionych sieci bezprzewodowej, a wybierać te gdzie bez podłączenie jest łatwe, szybkie i przyjemne.

Internetowe hotspoty to nie tylko spory krok w kierunku dobrego PR u. To także świetny sposób na prowadzenie Wi-Fi Marketingu.

Co to jest Wi-Fi Marketingu

Wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy z potężnych możliwości jakie niesie za sobą Wi-Fi Marketing. Wykorzystywanie go do działań promocyjnych może skutecznie pozyskać lub jeszcze mocniej scalić więź na linii klient-firma.

Osoby łączące się z siecią bezprzewodową mogą być kierowane na wybraną przez nas stronę docelową lub profil w serwisie społecznościowym. W ten sposób możemy prezentować przygotowane przez nas treści, informować o rabatach i dostarczać szczegółowej wiedzy na temat naszego przedsiębiorstwa.

Wi-Fi Marketing pozwala także na kontakt z klientem, gdy ten opuści sieć bezprzewodową. Możemy stale go informować i zachęcać do ponownego skorzystania z naszych usług za pomocą remarketingu. Dodatkowo sieć pozwala na pozyskanie statystyk o klientach, które pomóc mogą w jeszcze lepszym planowaniu strategii marketingowych.

Posiadanie darmowej sieci bezprzewodowej jest coraz częstszą praktyką wykorzystywaną przez przedsiębiorstwa. Oprócz dobrego PR’u, niesie za sobą szereg korzyści, których umiejętne wykorzystanie jest kluczem do sukcesu. Wi-Fi Marketing pozwala skutecznie pozyskać i utrzymać dobre relacje z klientami. Gdy tak się stanie, na pewno do nas wrócą…

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest