Prawo w E-biznesie

Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych i e-papierosów w Internecie

Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych i e-papierosów w Internecie

W sejmie trwają prace nad zmianą ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Według tej ustawy zakazana ma zostać sprzedaż na odległość (czyli również internetowa) wyrobów tytoniowych, e-papierosów, a także ich części. Złamanie tego przepisu będzie drogo kosztowało, bowiem grozi aż 200 000 złotych grzywny, bądź kara ograniczenia wolności, a nawet obie kary łącznie. Zmiana ta ma wejść w życie 20 maja 2016 roku.

Zmiany w sprzedaży e-papierosów i wyrobów tytoniowych przez sklepy internetowe

Nie jest jeszcze pewne, czy zmiana ta wejdzie w życie. W komisjach pierwsze czytanie ustawy miało miejsce 28 kwietnia. Już teraz właściciele sklepów internetowych prowadzących sprzedaż wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych powinni przygotować się do wycofania ich z oferty. Niedostosowanie się do zmian może drogo kosztować. Wiele sklepów internetowych opiera się głównie na sprzedaży takowych produktów, co pewnie prowadzi do ich zamknięcia, bądź mocnej zmiany asortymentu.

Więcej na temat wprowadzanych zmian możemy przeczytać na blogu firmy Prokonsumencki.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest