Aktualności Analityka Internetowa

Shopping Insights

Shopping Insights

Tworząc przekazy reklamowe, marketingowcy często nie wiedzą jakich produktów szukają potencjalni klienci. Posiadanie odpowiedniej wiedzy pozwala lepiej dostosować działania promocyjne i w efekcie odnieść zamierzony sukces.

Obecnie to wyszukiwarka jest głównym źródłem, z którego użytkownicy czerpią wiedzą na temat produktów. W przypadku niezdecydowania pragną poznać preferencje innych. Jednym z doskonałych narzędzi do śledzenia co jest obecnie popularne jest Shopping Insights. Dowiedz się czego chcą kupujący. Tak w skrócie można opisać narzędzie od Google.

Obecnie Insights dostępne jest tylko na urządzenia desktopowe i mobilne w USA.

Czym jest Shopping Insights?

Narzędzie od Google pozwala śledzić jak kształtują się trendy i jakie produkty są obecnie popularne. Niezdecydowani użytkownicy mogą dowiedzieć się pośród jakich kategorii poruszają się inne osoby i na podstawie tego znaleźć interesujący produkt. Dostępne w USA Shopping insights pozwala na śledzenie popularnych marek w określonych kategoriach. Prezentowane dane mówią nam także o trendach panujących w Teksasie, Arizonie i pozostałych stanach.

Z punktu marketingowego Shopping Insights to potężne narzędzie, która pozwala lepiej ustalić strategię działania. Wiedząc czego i w jakich sposób użytkownicy szukają produktów możemy jeszcze lepiej trafić w określoną grupę odbiorców i zmaksymalizować zyski.

Opcją wartą uwagi jest także możliwość skutecznego śledzenia trendów w określonych odstępach czasowych. Wybierając okres, możemy zaobserwować jak w obrębie danej kategorii zmieniały się preferencje dotyczące produktów.

Tworząc konto w Shopping Insights możesz również otrzymywać dokładne raporty dotyczące trendów.

Narzędzie Google jest obecnie dostępne tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale z całą pewnością wkrótce będą mogli z niego korzystać użytkownicy i marketingowcy z Polski.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".