Aktualności Narzędzia

Polski asystent Google

Polski asystent Google

Asystent Google w języku polskim to ogromne ułatwienie dla ludzi, którzy lubią ułatwiać sobie codzienne czynności, a także zmagają się z odwiecznym problem braku czasu. Komunikacja z urządzeniem za pomocą własnego głosu to coś niezwykle interesującego. Korzystanie z asystenta z pewnością stopniowo odmieniać będzie codzienne życie Polaków.

Możliwości Polskiego Asystenta Google

Wyobraź sobie, że idziesz zatłoczoną ulicą i chcesz złapać autobus, ale bardzo się spieszysz i nie masz czasu na wpisywanie całej nazwy przystanku – tutaj może wkroczyć do akcji Asystent Google. Wystarczy, że go uruchomisz i powiesz na głos czego dokładnie szukasz. Na Twoim ekranie znajdzie się dokładnie to czego oczekujesz. Asystent sprawdzi się także w innych sytuacjach; gdy będziesz chciał zobaczyć pobliskie restauracje, sklepy odzieżowe, przestawić godzinę spotkania w kalendarzu czy też odnaleźć bilety na najnowszy hit kinowy. Asystent Google wykorzystywany może być także w celach marketingowych, o czym przekonała się choćby taka marka jak Play.

Komunikowanie się z Asystentem Google

Z Asystentem Google w polskiej wersji językowej w interakcje możesz wchodzić na dwa sposoby:

  • za pomocą głosu
  • za pomocą formy pisemnej na czacie

Obecnie podczas korzystania z nowego Asystenta w języku polskim możesz natrafić jeszcze na błędy i ograniczenia. Dlaczego? Nasz język dla wielu jest jednym z najtrudniejszych, dlatego wdrożenie go w tak zaawansowaną technologię może zająć trochę czasu. Polacy korzystający z nowości od Google, zgłaszają problemy na które natrafiają, by w przyszłości pomóc je wyeliminować. Nie martwmy się jednak, ponieważ Asystent z pewnością będzie rozwijany. Na pełną i funkcjonalną wersję przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale będzie warto!

Gdzie dostępny jest Asystent?

Polski Asystent Google dostępny jest na urządzenia posiadający system Android 5.0 lub nowsze. Pokrzywdzeni nie będą czuli się także użytkownicy korzystający z iOS. W ich wypadku Asystenta pobrać możemy z App Store. Google postarało się także, aby ich produkt współpracował z kompatybilnymi słuchawkami.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Pin It on Pinterest