Aktualności

Google usuwa reklamę AdWords z bocznego panelu

Konwertuj kolory w wyszukiwarce Google

Nadszedł czas na wielkie zmiany w wyświetlaniu reklam Google AdWords w wynikach wyszukiwania. Firma z Mountain View usuwa linki sponsorowane z panelu znajdującego się po prawej stronie oraz dodaje czwartą reklamę AdWords w środkowej części wyników.

Linki sponsorowane AdWords

Odkąd w bocznym panelu wprowadzone zostały graficzne reklamy produktów, Google zanotował spadki kliknięć w linki sponsorowane, znajdujące się pod nimi. To zapewne główny powód, przez który została podjęta decyzja o ich likwidacji. Specjaliści zajmujący się reklamą w wyszukiwarkach zastanawiają się, jak ta zmiana wpłynie na klikalność czterech głównych reklam, a także wyników bezpłatnych.

Wyniki wyszukiwania Google

Zastanawiające również jest to, czy Google zamierza w jakiś sposób zagospodarować wolne miejsce po prawej stronie. Jedną z opcji jest dodanie kolejnych reklam produktów. Inną z opcji jest zamieszczanie informacji z tzw. Knowledge Graph, lecz w tym przypadku, nie wszystkie frazy kluczowe będą mogły oferować odpowiednie wiadomości.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest