Aktualności

Gmail dominuje na rynku poczty elektronicznej

Poczta elektroniczna Gmail

Według najnowszych danych aż miliard internautów korzysta z klienta poczty elektronicznej Gmail. Oznacza to, iż jeden na siedmiu ludzi na świecie korzysta z narzędzia stworzonego przez Google. Najnowsze wyniki ogłoszono podczas publikacji danych finansowych firmy Alphabet, czyli spółki powołanej przez potentata z Mountain View.

Aktualny wynik ukazuje ogromną przewagę nad konkurencją. Od maja zeszłego roku Gmail zdobył ponad 100 milionów użytkowników. Mowa oczywiście o internautach aktywnie korzystających z narzędzia. Co ciekawe, aż 75% użytkowników korzysta z klienta pocztowego za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Google rządzi w świecie technologii internetowych

Gmail oczywiście nie jest pierwszym narzędziem firmy Google, które przekroczyło barierę miliarda użytkowników. W zaszczytnym gronie znajdują się takie narzędzia jak wyszukiwarka Google, przeglądarka Chrome, Mapy Google, YouTube, system Android, czy sklep Google Play.

Google wysokie wyniki zawdzięcza popularności, jaką cieszą się urządzenia mobilne z systemem Android. Użytkownicy korzystający z tego systemu mają automatycznie zainstalowane aplikacje, dzięki czemu nie muszą trudzić się poszukiwaniem innego oprogramowania.

Gmail wystartował w kwietniu 2004 roku. Początkowo dostęp do narzędzia można było uzyskać tylko poprzez zaproszenie przez innego użytkownika. Największą zaletą skrzynki była przestrzeń 1GB przeznaczona na wiadomości oraz załączniki. Dopiero w 2007 roku otwarto rejestrację dla wszystkich zainteresowanych.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest