Aktualności

W kwietniu Facebook udostępni Instant Articles każdemu wydawcy

Nowe funkcje dla biznesu na Facebook'u!

Od października zeszłego roku trwały testy tzw. Instant Articles, czyli błyskawicznych artykułów na Facebooku. Artykuł miały rozwiązać problem z przeglądaniem wpisów na urządzeniach mobilnych. Przeglądanie krótkich wpisów oraz zdjęć, czy nagrań video nie sprawia problemów w znanym serwisie społecznościowym, jednak ciągłe wchodzenie w linki z zewnętrznych stron bywa nieco uciążliwe. Z obliczeń wynikało, iż załadowanie takiej strony trwało czasami nawet 10-sekund, zaś Instant Articles skraca ten czas do 1-sekundy.

Instant Articles - Facebook

Czym wyróżnia się Instant Articles?

Oprócz szybkości ładowania przy wpisie możemy zobaczyć znak błyskawicy, który nas informuje o tym, iż nie jest to zwykła wiadomość. We wpisy tych można również zastosować animacje w dołączanych grafikach. Artykuły mieszczą się na serwerach Facebooka, co oznacza, iż serwis ten stał się poniekąd nową platformą do publikacji dłuższych treści. Znaleźli się już pierwsi zwolennicy tego projektu, którzy stosują błyskawiczne artykuły. Mowa o New York Times, National Geographic, czy BuzzFeed.

Do stosowania Instant Articles zachęcają również takie funkcje jak możliwość komentowania wybranych fragmentów artykułu, czy stosowania zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz klipów audio i wideo.


Nowa funkcjonalność zostanie udostępniona wszystkim wydawcom już w kwietniu tego roku. Błyskawiczne artykuły dostępne są zarówno w systemach iOS, jak i Android.

O Autorze

Redakcja magazynsem.pl

Chcesz do nas dołączyć i promować swój biznes lub osobę na ramach magazynsem.pl ? Napisz na redakcja@magazynsem.pl, w temacie wiadomości: "współpraca - magazynsem.pl".

Reklama

Marketing internetowy dla Twojego biznesu - MagazynSEM

Zapisz się na nasz Newsletter

Najnowsze artykuły, promocje, ciekawostki u Ciebie na mailu!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest